Pizza jako afrodyzjak – czyli jak uatrakcyjnić Walentynki w pyszny sposób!

Lut 11, 2019 | Pizze na różne okazje | 0 komentarzy

Pizza na romantyczny wieczór we dwoje to dobry pomysł, jednak co za tym idzie, większość par staje wtedy przed pytaniem – jaka ona powinna być? Jaki smak wybrać? Zwyczajna Margherita – nie, to zbyt pospolite. W końcu to wieczór walentynkowy, wyjątkowy, dlatego potrawa także powinna taka być. Może więc warto postawić na coś bardziej wyszukanego jak Spinaci lub Neapolitana? Tutaj gusta mogą być podzielone. Niemniej jednak tak wyjątkowy dzień zasługuje na uczczenie go elegancką kolacją walentynkową we dwoje! Może być ona tłem do obdarowania ukochanej osoby prezentem, sposobem spędzenia wolnego czasu lub początkiem miłego wieczoru. Postarajmy się i przygotujmy ten moment jak najbardziej wyjątkowo, ponieważ w zabieganej codzienności ciężko jest znaleźć trochę czasu, aby pobyć ze sobą i po prostu porozmawiać i celebrować chwile.

Pizza na walentynki – pysznie i klimatycznie

Z pozoru może wydawać się, że pizza to banalny wybór. Zazwyczaj jemy ją przy dobrym filmie, podczas spotkania ze znajomymi lub zamawiamy, kiedy brak nam czasu lub pomysłu na obiad. To włoskie danie podbiło serca ludzi na całym świecie! Jeśli jednak myślicie, że tak popularna potrawa nie jest godna walentynkowego dnia we dwoje, to jesteście w błędzie. Pizza jako afrodyzjak podczas wieczoru przy świecach sprawdzi się doskonale, a to za sprawą niecodziennych składników, które możemy do niej dodać. Stare porzekadło mówi, że ,,przez żołądek do serca”, a jak wiemy mądrości ludowe są z życia wzięte, warto więc nie odkładać ich na półkę z napisem: ,,legendy i baśnie”, a raczej zainspirować się i urozmaicić nasz dzień zakochanych.

Pizza z owocami morza na romantyczny wieczór

Walentynki przypadają w zimowym lutym, kiedy mamy ograniczony dostęp do promieni słonecznych, ciepła i wszelkich wygód z tym związanych. W najlepszym wypadku możemy cieszyć się aurą śniegu za oknem. Aby jednak poczuć choć na chwilę smak wakacji, które kojarzą się z błogim lenistwem, ciepłem i innymi przyjemnościami warto zainwestować w pizzę z owocami morza na romantyczny wieczór! Urozmaici to celebrację naszego święta i przypomni wakacyjne, często bardzo miłe chwile. Smak krewetek w połączeniu z dobrym wytrawnym winem zadowoli niejedno podniebienie. Brzmi egzotycznie? O to właśnie chodzi!

%name

Pizza jako afrodyzjak podczas wieczoru we dwoje

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego pizza z owocami morza na romantyczny wieczór to dobry pomysł lub czy warto w ogóle zdecydować się właśnie na te przysmaki, to znajdziemy dla Was kilka powodów. Przede wszystkim warto postawić na krewetki, małże czy ostrygi, ponieważ:

  • zawierają cynk i selen, czyli pierwiastki miłości, które uchodzą za jedne z najlepszych afrodyzjaków na świecie,
  • w szczególności krewetki są źródłem cynku, fosforu, potasu i magnezu,
  • korzystnie wpływają na libido i poziom testosteronu,
  • swoim zapachem oddziałują na męską wyobraźnię,
  • posiadają wyrafinowany smak.

Ostrygi i krewetki w pizzy – obecność obowiązkowa!

Jak już zostało powyżej wspomniane, owoce morza działają niezwykle pobudzająco. W przypadku panów, krewetki i ostrygi to najsilniejsze afrodyzjaki, zawierające bogate źródło pierwiastków odpowiadających za wzrost libido w organizmie. Dobrze przyrządzone dodadzą pizzy wykwintnego smaku oraz wyglądu, co uczyni ją prawdziwie królewską. Zresztą nie od dziś słyszy się o ich niesamowitych właściwościach. Oprócz wrażeń kulinarnych pamiętajmy także o odpowiedniej aranżacji, nastroju i klimacie, który należy stworzyć podczas kolacji. Jeżeli ciasto zostanie dodatkowo uformowane w kształcie np. serca, to nasza pizza jako afrodyzjak podczas wieczoru przy świecach sprawdzi się jeszcze lepiej. Nie zapominajmy tylko o tym, że ,,diabeł tkwi w szczegółach” i nie należy tego lekceważyć!

Pizza na elegancką kolację (nie tylko) walentynkową we dwoje – czemu nie!?

Jak widać potencjał zawarty w owocach morza jest wart inwestycji szczególnie, jeżeli chodzi o wieczór św. Walentego. Złośliwi będą mówić, że przecież miłość powinno wyznawać się każdego dnia w roku, a Walentynki to komercyjne święto, które przybyło do nas z zachodu. Dlaczego jednak nie wykorzystać potencjału i pomysłów, jakie rodzą się przy okazji tego dnia i nie zainspirować się nimi podczas świętowania w inne, ważne dla nas daty? Jeśli jesteśmy w związku, to dni do świętowania same pojawiają się w naszym kalendarzu jak chociażby: rocznica związku/ślubu, urodziny, imieniny lub inne ważne terminy. Niezależnie od tego, czy 14 lutego obchodzimy święto zakochanych czy też nie, hasło ,,Walentynki w pyszny sposób” łatwo możemy zmienić na słowo na np. rocznica ślubu w pyszny sposób! itp. Wszystko zależy od naszej kreatywności i pomysłowości, a zbliżające się ważne święto jest dobrą okazją, aby ,,podpatrzeć” kilka interesujących pomysłów. Jeżeli chodzi o kulinarne doznania, to pizza z owocami morza jest pozycją kulinarną, która zawsze dobrze się sprawdzi i nie zawiedzie.