Pizza wegetariańska – czyli dla każdego coś dobrego!

Mar 13, 2019 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Menu w restauracjach, a w szczególności pizzeriach, jest coraz bardziej dostosowane do wymagających klientów. Możemy śmiało i dowolnie ,,żonglować” dodatkami urozmaicającymi ten chyba najpopularniejszy placek na całym świecie. Pizza wegetariańska na klasycznym cieście nie jest oczywiście w czołówce najchętniej zamawianych pizz przez naszych rodaków, niemniej jednak od wielu lat nie schodzi z kart menu. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej niesłusznie niedocenianej często przez klientów pizzy.

pizza wegetariańska 300x225

Pizza wegetariańska na klasycznym cieście

Wegetarianie mają coraz więcej możliwości wyboru dań serwowanych w restauracjach. Pizza wegetariańska nikogo dziś nie dziwi, w końcu polskie lokale coraz chętniej otwierają się zarówno na wyżej wspomnianych wegetarian, jak i na wegan. Propozycje potraw stają się bardzo rozbudowane. Pizza wegetariańska charakteryzuje się przede wszystkim bezmięsnymi dodatkami oraz ciekawą kombinacją warzyw. W przypadku tych drugich, na słynnym placku najczęściej królują: papryka i cukinia. Klasyczne, cienkie ciasto jest chętnie wybierane zarówno podczas wizyty w restauracjach, jak przy zamówieniach pod wskazany, domowy adres. Bardzo często w skład pizzy wegetariańskiej wchodzą grillowane warzywa, a oprócz nich znajdują się zazwyczaj: brokuł, szpinak, bazylia, kukurydza i przede wszystkim ser mozzarella.

Pizza wegetariańska, czyli ulubienica kobiet

Nie da się ukryć, że nasza ,,bohaterka” to ulubienica przede wszystkim Pań. Tego typu wybór nie zawsze wiąże się z przejściem na wegetarianizm, zazwyczaj jest to chęć zjedzenia posiłku w wersji bardziej ,,fit”. Nie jest tajemnicą, że w ostatnich czasach zdrowy styl życia, a co się z tym wiąże – prawidłowe odżywianie stały się niezwykle popularne. Pizza wegetariańska zawiera w sobie mało kalorii i jest potrawą zaliczającą się do tzw. ,,lekkich”, dlatego wiele Pań w obawie przed przybraniem dodatkowych kilogramów decyduje się właśnie na tego typu wersję. Ten popularny placek z dodatkami, pochodzący z Włoch, jak wiadomo jest potrawą uniwersalną, którą można zjeść zarówno w ekskluzywnej restauracji, jak i w domowym zaciszu podczas spotkania ze znajomymi. W takich momentach pizza wegetariańska z dodatkami jak brokuł czy cukinia, które są lekkostrawne dla naszego organizmu, ,,nie obciąża” zbytnio nie tylko naszego żołądka, ale przede wszystkim kobiecego sumienia.

Pizza wegetariańska ze szpinakiem

Szpinak to ,,dobry kumpel” zarówno pizzy wegetariańskiej, jak i wszystkich potraw dietetycznych. Oprócz tego, że można go spotkać zazwyczaj w połączeniu z makaronem i brokułem, triumfy święci również jako dodatek do pizzy. Pizza wegetariańska ze szpinakiem to także połączenie sprawdzające się z łososiem, który jest często spotykany w roli dodatku do pizzy wegetariańskiej. Te zielone liście zawierają przede wszystkim duże dawki beta-karotenu, witaminy C oraz luteiny, które są popularnymi przeciwutleniaczami i zawierają właściwości antynowotworowe. Dodatkowo szpinak, podobnie jak i liście bazylii komponują się doskonale i wyglądają gustownie na pizzy.

pizza wegetarian22 300x169

Pizza wegetariańska – dla lubiących ,,posmakować” czegoś innego

Można stwierdzić, że pizza wegetariańska to wybór dedykowany wyłącznie dla ludzi niejedzących mięsa. Nic bardziej mylnego! Tego typu przysmak jest chętnie wybierany przez osoby lubiące próbować nowych smaków. Jest wiele możliwości jej podania, nie tylko jako pizza wegetariańska z brokułem czy z cukinią. Podobnie jak w przypadku pizzy na klasycznym cieście z dodatkami mięsnymi, możemy również i w tym przypadku dowolnie dobierać dodatki. Obecnie restauracje są otwarte na życzenia swoich klientów. Czasy, kiedy karty menu w restauracjach były można powiedzieć ,,zamknięte” dla wegetarian oraz wegan, a obsługa zapytana o to, co mogą polecić takim osobom patrzyła ze zdziwieniem odchodzą do lamusa. Dzisiaj, w większości lokali gastronomicznych w naszym kraju, a szczególnie w większych miastach potrawy wegetariańskie, a tym bardziej pizza wegetariańska na klasycznym cieście nie jest jakimkolwiek problemem, a wręcz przeciwnie – obowiązkową pozycją w menu.

Kaloryczność pizzy wegetariańskiej

Zapewne Panie dbające o swoją linię będą bardzo zainteresowane tym tematem. Nie da się ukryć, zajadając się pizzą wegetariańską dostarczamy naszemu organizamowi zdecydowanie mniej kalorii niż spożywając pizzę w innym wariancie z mięsnymi dodatkami. Zawartość kaloryczna w pizzy wegetariańskiej waha się między ok.180 – 200 kalorii na 100g. Jeżeli osoba jest na ścisłej diecie lub po prostu chce kontrolować swoją wagę i nie przybrać niespodziewanie zbędnych kilogramów to właśnie najczęściej wybór pada na bezmięsną odmianę tego słynnego placka. Jeżeli zależy nam na tym, aby wyjście na pizzę nie odbiło się negatywnie na naszej sylwetce to miejmy na uwadze również, aby zawsze dobierać odpowiednio mniej kaloryczny sos do pizzy, który w połączeniu z kawałkiem pizzy wegetariańskiej nie wpłynie negatywnie na naszą sylwetkę, a posiłek będzie bardziej lekkostrawny.

 

 

Najnowsze komentarze