Gry z pizzą w roli głównej? Zobacz, w jakich grach możesz zrobić własną pizzę

Lip 9, 2021 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Uwielbiasz pizzę i przy każdej wizycie w pizzerii zastanawiasz się, jak to jest prowadzić własny biznes? Na szczęście dziś nie musimy przekonywać się o tym na własnej skórze. Dużo prościej i szybciej jest zagrać w grę, która oferuje nam rozkręcenie własnego biznesu. W wolnej chwili możemy eksperymentować, tworząc nowe przepisy, a także sprawdzić, czy mamy żyłkę do interesu.

Poniżej zebraliśmy kilka popularnych gier, w których przygotujesz własną pizzę, a także przekonasz się, czy włoski placek będzie smakować Twoim gościom. Zapraszamy do lektury!

Gry, w których przygotujesz własną pizzę

Najlepszą częścią gotowania pizzy jest udekorowanie jej odpowiednimi składnikami. Możemy zaufać popularnym przepisom oraz pizzeriom i przygotować placek zgodnie ze sztuką. Można też eksperymentować i bawić się ze składnikami, co pozwoli nam odkryć wiele ciekawych smaków. Niestety nie każdy eksperyment kończy się dobrze. Pizza może przypalić się w piekarniku lub pieczołowicie dobierane składniki zaskoczą nam wyjątkowo złym smakiem.

Łatwym sposobem na uniknięcie niespodzianek jest zagranie w którąś z naszych propozycji. Zależnie od naszych ambicji i zainteresowań, możemy zostać kucharzem, lub właścicielem sieci pizzerii.

Good Pizza, Great Pizza – przygotuj pizzę i zobacz, czy zasmakuje klientom

Zastanawiasz się, czy bycie właścicielem pizzerii to łatwa praca? W tej grze możesz to sprawdzić. Miła dla oka, kreskówkowa oprawa umila przyjmowanie zamówień. Placki dekorujemy zgodnie z życzeniami klientów, a niezaspokojenie ich potrzeb odbiera nam punkty. Ciekawostką jest, że osoba projektująca grę, ma duże doświadczenie w pieczeniu pizzy, co przełożyło się na realizm wyzwań. Gra wydana jest na większość popularnych platform, również na Androidzie.

Pizza Connection 3 – zostań szefem pizzerii i obserwuj, jak rozwija się Twoja sieć

Pizza Connection 3 to następca niezwykle popularnej serii, w skład której wchodziła oryginalna strategia Pizza Syndicate. Naszym zadaniem jest dbanie o zaplecze biznesowe restauracji, ale również opracowywanie ciekawych przepisów na pizze, które przyciągną do nas klientów i sprawią, że konkurencja straci na popularności. Podczas zabawy dekorujemy lokale, zarządzamy pracownikami, a także oglądamy raporty, umożliwiające nam analizę rynku. Żeby zdobyć pizzowy rynek, możemy również uciec do przekrętów i oszustw, na przykład dając łapówki czy sabotując pracę konkurencyjnego lokalu. Gra została wydana na PC, a cała seria pracuje na swoją popularność od 1999 roku.

Overcooked 2 – gotuj pizzę na czas i uważaj, żeby nie pomylić składników

Overcooked 2 to szalona gra zręcznościowa, która polega na przygotowywaniu posiłków dla wygłodniałych klientów restauracji. Jedzenie możemy robić razem ze znajomymi, co znacznie ułatwia wyzwania. Nie ma tutaj miejsca na eksperymenty, pizzę, jak i inne posiłki należy wykonać według pojawiających się notatek, a w pracy mogą nam przeszkodzić dzikie zwierzęta, trzęsienie ziemi, czy rwąca rzeka, która co jakiś czas zmienia swój bieg. W Overcooked 2 zagramy na PC i konsolach. Nie mamy znajomych pod ręką? Gotować posiłki możemy również w grze przez Internet.

Pizza Empire – rozwijaj sieć pizzerii i zdobądź klientów w całym mieście

Lubisz mafijne klimaty, a Pizza Connection zdążyło Ci się znudzić? W takim razie daj szansę grze, o nieco podobnych zasadach: Pizza Empire. Celem gracza jest stworzenie imperium restauracyjnego, które będzie znane z najpyszniejszej pizzy pod słońcem. Zacznij od małej pizzerii serwującej kilka podstawowych smaków, wykreuj oryginalne przepisy, a następnie przyciągnij do siebie klientów i uzależnij ich od smaku Twojej pizzy.

Stwórz swoją ulubioną pizzę w grze i sprawdź, czy będzie smakować klientom

Gry nie nauczą nas pieczenia pysznej pizzy w rzeczywistości, jednak dzięki nim możemy miło spędzić czas i sprawdzić, czy wymyślony przez nas, szalony smak włoskiego placka zostanie ciepło przyjęty przez klientów restauracji. Ponadto gry restauracyjne to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego ze znajomymi, który urozmaicimy zamówieniem prawdziwej pizzy z naszej ulubionej pizzerii.