Nudzisz się w domu? Zobacz, co możesz zrobić z pudełka po pizzy!

Paź 15, 2020 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Siedzenie w domu wiąże się z ograniczoną pulą zajęć, jakich możemy się podjąć. Nudę najbardziej odczują ludzie towarzyscy, zazwyczaj spędzający wieczory na spotkaniach ze znajomymi. Na szczęście ci bardziej pomysłowi postanowili rzucić wyzwanie monotonnej rutynie i tworzą domowe gadżety z…pudełek po pizzy! W poniższym artykule przedstawiamy kilka najciekawszych rozwiązań, które bez problemu stworzymy samodzielnie. Wystarczy odrobina cierpliwości i wolnego czasu. Zapraszamy do lektury.

Recykling pudełka po pizzy

Pudełko po pizzy jest na tyle duże, że po zjedzeniu ulubionego smakołyku staje się dla nas problemem. Złożone na kawałki również zajmuje sporo, do tego zabrudzenia tłuszczem uniemożliwiają recykling wraz z innymi papierami. Najlepszy sposób na pozbycie się pudełka po pizzy to przetworzenie go w coś, co przyda się w domu. Co więcej, nawet jeśli projekt nie wyjdzie tak, jak sobie zaplanowaliśmy, to pocięte kawałki tektury łatwiej nam będzie zutylizować.

1. Boisko do piłki nożnej z pudełka po pizzy

Jedna ze znanych pizzerii przygotowała dla swoich klientów ciekawą promocję, w której zwykłe pudełko na pizzę było zmienione w prawdziwe piłkarzyki. Dzięki temu fani sportowych emocji mogli ciekawie spędzić czas podczas przerw w meczu. Warto wiedzieć, że nie trzeba korzystać ze specjalnych usług, żeby dobrze się bawić. Boisko możemy stworzyć samodzielnie, wystarczy przygotować nożyczki, farbę, kulkę z papieru i dwie słomki. Cała zabawa polega na tym, że przedmuchujemy sobie nawzajem piłeczkę. Wygrywa ten, kto pierwszy umieści ją w bramce przeciwnika.

2. Podstawka na laptopa z pudełka po pizzy

Profesjonalne podstawki pod laptopa potrafią dużo kosztować. A co jeśli potrzebujemy jedynie prostego uchwytu, który poprawi nam kąt widzenia podczas oglądania seriali? Możemy skonstruować go w kilka minut z opakowania po pizzy. Wystarczy usunąć papier i serwetki, a samo pudełko naciąć w kilku miejscach według wzorca, który można łatwo znaleźć w internecie. Gotowy gadżet z dużego pudełka po pizzy jest wystarczająco wytrzymały, żeby utrzymać 15” laptopa.

3. Blenda do fotografii z pudełka po pizzy

Wszyscy, którzy chociaż trochę interesują się fotografią, na pewno zauważyli, że niektóre akcesoria potrafią nas kosztować bardzo dużo. Na szczęście niektóre z nich możemy przygotować z tego, co akurat mamy pod ręką. Blenda przydaje się, kiedy chcemy zwiększyć ilość światła w pomieszczeniu. Ponadto możemy wykorzystać ją również podczas fotografii makro i portretowej w terenie, kiedy korzystanie ze sztucznego źródła światła uniemożliwi osiągnięcie konkretnego efektu. Do przygotowania blendy potrzebujemy pudełka po pizzy, kleju, folii aluminiowej lub złotej (srebrna daje zimną barwę światłą, a złota ciepłą), a także nożyka do tapet. Wnętrze opakowania wyklejamy folią, natomiast w przedniej klapie wycinamy okrągłą dziurę. Blenda z pudełka po pizzy jest lekka i łatwo zabrać ją w teren lub ustawić za lampą w domowym studio.

4. Zabawka dla dzieci w kształcie kuchenki z pudełka po pizzy

Piłkarzyki z pudełka po pizzy zapewne nie zainteresują każdego. Dla równowagi warto pamiętać, że możemy też wykonać zabawkę, która spodoba się małym kucharzom. Pudełko po pizzy samo w sobie przypomina kuchenkę, wystarczy, że dorysujemy na nim palniki, dokleimy pokrętła i kilka wskaźników. Resztę załatwi wyobraźnia naszej pociechy. Wspólne gotowanie na pudełku po pizzy może dać zajęcie nawet na kilka wieczorów.

5. Posłanie dla kota z pudełka po pizzy

Koty uwielbiają wszelkiego rodzaju pudełka. Jeśli zjemy pizzę, a pudełko pozostawimy otwarte, to pewne jest, że kot zrobi sobie z niego posłanie. Możemy wyjść naprzeciw naszemu futrzakowi i przygotować dla niego oczyszczone posłanie, które wyścielimy miękkim kocem. Dzięki temu nie wydając ani grosza stworzymy wygodne miejsce do spania, które posłuży kotu przez jakiś czas, dopóki się nim nie znudzi.

6. Puzzle dla dzieci z pudełka po pizzy

Kolejna zabawka, którą możemy wyczarować z opakowania po pizzy. Wystarczy pociąć je w kilka dużych puzzli, które będzie można ze sobą złożyć. Jeśli mamy więcej czasu i chęci, to przed wycięciem puzzli z pudełka po pizzy możemy namalować na nim obrazek. Gwarantujemy, że tak przygotowany gadżet spodoba się dziecku i dostarczy przynajmniej kilku godzin wesołej zabawy.

Inne gadżety, które możesz przygotować z pudełka po pizzy

Budowanie konstrukcji z pudełek po pizzy może stać się ciekawym hobby. Wystarczy jedynie nieco chęci, wyobraźni i wolnego czasu, którego w czasie izolacji mamy pod dostatkiem. Co więcej, kreatywna zabawa z dzieckiem to świetny sposób na zbudowanie więzi i podjęcie kształcących rozmów. Małe dzieci z radością nauczą się prostych działań na pizzowych puzzlach, a te starsze w zabawny sposób przygotujemy do bardziej odpowiedzialnych czynności. Warto pamiętać, że z pudełka po pizzy zrobimy też wiele gadżetów, które ułatwią nam domowe obowiązki.

Najnowsze komentarze